#1 Mini-intervjuu – Maarja Mitt-Pichen
Millega tegeled?
Olen näitleja, eneseväljenduse õpetaja ja hääletreener.
Kuidas introvertsus sulle sinu töös kasuks tuleb?
Näitlejana on mõnikord raske leida põhjusi, miks see kasuks tuleb.
Enamasti eeldatakse näitlejatelt ekstravertsust, valmisolekut “nalja teha” ja kogu aeg esineda. No ja ma ei taha kogu aeg esineda ega nalja teha.
Arvan, et introvertse süvenejana olen põhjalik näidendi teksti analüüsides, mis annab mulle tugeva vundamendi karakteri loomiseks. Kindlasti märkan ma detaile, mis teistel võivad kahe silma vahele jääda. Inimeste vaatlemine on üks mu lemmiktegevusi ja kindlasti aitab ka see mind minu töös.
Eneseväljenduse õpetajana on mul lihtsam tajuda introvertsete inimeste väljakutseid avaliku esinemise juures. Tean enda kogemusest, kui raske võib olla ennast väljendada, kui oled harjunud rääkima vähe ja siis ka vaikse häälega.
Introvertidel, muide, esineb hääleprobleeme palju sagedamini kui ekstravertidel. Aga need on ennetatavad, kui kasutada õigeid tehnikaid.
Milliseid nippe kasutad, et introverdina paremini hakkama saada?
Üks peamisi asju, mida olen õppinud, on enda aja ja ruumi leidmine, kus end laadida. Kas minnes loodusesse jalutama või lugedes head raamatut, lubades endale midagi mõnusat kohvikus teisi inimesi jälgides või minnes üksinda kinno. Tõsi küll, alati ei tule mul õigel ajal meelde, et on vaja ennast laadida. Aga õpin sellega järjest enam arvestama.
Milline raamat on sind kõige rohkem inspireerinud?
Kui ma lugesin aastaid tagasi Susan Caini raamatut Quiet, siis see oli nagu ilmutus.
Ma ei olnud kunagi varem mõelnud, et võiksin olla introvert. Samas tundsin end pidevalt veidrikuna.
Seda raamatut lugedes sain aga aru, et minuga ei ole midagi valesti, ma lihtsalt kuulun sellesse inimkonna vaiksemasse ossa.
Mis on sinu õnne valem?
Seda ma ka alles õpin, aga olen aru saanud, et selleks on kohalolu ja iseenda vajaduste märkamine.
Iseendaga kooskõlas tegutsemine.